Leírás és Paraméterek
WTN Folát komplex, csepp formában! Könnyű alkalmazás, gyorsabb felszívódás!
Termékeink tartósítószer-mentesek, így a termék pipettájával való érintkezés (nyelv, szájüreg, stb.) potenciálisan megnövelheti a kórokozók elszaporodását a termékben. Ez minőségbeli elváltozást okozhat!
Kérjük fokozottan figyelj a pipettával történő érintkezés elkerülésére!
Miért lett a WTN Folát cseppentő formájú étrend-kiegészítő?
A csepp forma egy gyorsan alkalmazható, hatékonyabb hasznosulású forma, mint a kapszula. A WTN Folát csepp nyelv alá cseppentve azonnal hasznosul, alkalmazása könnyebb és kényelmesebb azoknak is, akik nagyobb mennyiséget szeretnének használni.
Vegán termék? -igen
A folsav és a folát
A folsavat és a folátot gyakran egymás szinonímájaként emlegetik, azonban ez nem teljesen állja meg a helyét.
A folsav a B9-vitaminnak egy szintetikus formája, míg a folát az ételekben is megtalálható, természetes forma. Fontos különbséget tenni a kettő között: a folát egy biológiailag aktív forma, így a szervezet könnyebben és gyorsabban tudja hasznosítani, ellentétben a folsavval, amely egy inaktív forma, amelynek az átalakítása aktív foláttá időigényes. A folsav-folát átalakulás egy enzim segítségével képes megvalósulni, amely átalakulás során a hasznos vitamin forma jelentős része elveszik.
Európában a lakosság jelentős része (40-45%) azonban érintett az úgynevezett MTHFR génmutációban. Az MTHFR gén a folsav-folát átalakítását katalizáló enzim működését szabályozza. Az MTHFR mutáció következményeként az adott szervezet nem tudja hatékonyan átalakítani az inaktív vitamint aktív vitamin formává, így megnő a szív-, és érrendszeri megbetegedések esélye.
Ha a szervezetünkben minden rendben van, a folsav mintegy 50%-át tudjuk aktív, folát formává alakítani, a fennmaradó 50% a vérben kering. A vér megemelkedett folsavszintjének hatására megemelkedik a homocisztein szint is. A magas homocisztein szint károsíthatja az artériákat, gyulladásos folyamatokat indít el, ezáltal plakkok, lerakódások keletkeznek az ér belső felszínén, amely szűkíti az erek átmérőjét. Az érszűkület következében pedig kialakulnak a szív-, érrendszeri megbetegedések. A homocisztein szint minden szervezetben növekszik, ha fehérjét (pl. húst, hüvelyest, azaz metionin tartalmú aminosavat) fogyasztunk, így átalakítása és lebontása létszükséglet.
Hogyan tudjuk a folsav veszélyeit és a homocisztein szintet csökkenteni?
Használjunk folsav helyett jó minőségű folátot, és biztosítsuk azokat a tápanyagokat, amelyek elengedhetetlenek a homocisztein lebontásához (B12-, B6-vitamin és magnézium).
A folát fontos szerepet játszik a sejtek anyagcserefolyamataiban, az idegrendszer működésében, a DNS szintézisben, a sejtosztódási folyamatokban és a B12-vitaminnal együtt hozzájárul a sejtek oxigénellátásáért is felelős vörösvértestek képzéséhez. Gyermekvállalás előtt álló nők esetében alkalmazása javíthatja a petesejtek minőségét, támogathatja a peteérés folyamatát, várandósság alatt pedig csökkentheti a velőcsőzáródási rendellenesség, az alacsony születési súly, a növekedésbeli elmaradás és a koraszülés esélyét.
Közvetlenül várandósság előtt és várandósság alatt nehezebb teljesíteni a megfelelő folát bevitelt. Nőgyógyásszal egyeztetve, szükséges lehet minimum 400 mcg, de inkább 800-1000 mcg jó minőségű folát pótlása.
Milyen esetekben esszenciális a folát kiegészítés?
- infarktuson átesetteknél,
- mentális problémák,
- tüdőproblémák,
- gyenge immunrendszer esetén, illetve
- hormonális és meddőségi problémáknál pl. sorozatos vetélések
- nem megfelelően működő méregtelenítés esetén vagy
- magas vérnyomásban szenvedő kismamáknál (mondhatni kötelező)
- Gyógyszeres kezelés alatt állók számára különösen fontos a folát kiegészítés, mert egyes készítmények szintén hatással vannak a homocisztein szintre, így emelhetik a vérben a mennyiségét.
Miben előremutató a WTN terméke?
- A WTN folát cseppjében a fő hatóanyag L-5-MTHF (glükozamin folát só) formájában van jelen.
- Cseppentő formában a nyálkahártyán keresztül gyorsabban és hatékonyabban szívódik fel a bélrendszerből, mint bármelyik kapszula.
- A folát mellett helyet kapott a termékben a B12-vitamin, metil-kobalamin formában, így támogatva a vörösvértest képzést és a korai agyi fejlődést.
- Tartósítószer-mentes termék!
- Vegán termék!
WTN Folát komplex csepp
Összetevők (1. táblázat): tisztított víz, organikus glicerin, (6S)-5-metiltetrahidrofolát, metil-kobalamin.
1. táblázat Aktív komponensek koncentrációja (WTN Folát komplex csepp).
Aktív komponensek |
6 cseppben (1 adag) |
NRV%* |
---|---|---|
B9-vitamin (L-5-MTHF, glükózamin folát só) |
1025 mcg |
513 % |
B12-vitamin (metil-kobalamin) |
115 mcg |
4600 % |
*Felnőttek számára javasolt napi adag.
Melyek a magas folát tartalmú ételek?
Melyek a magas folát tartalmú ételek?
- spenót
- brokkoli
- kelbimbó
- lencse
- spárga
- fehérbab
- sárgadinnye
- tojás
Fontos azonban tudni, hogy a táplálékkal bevitt folát forma még nem az az aktív folát forma, amit a szervezet tud hasznosítani!
[Alemán 2001] – Alemán, G., Tovar, R., A., Torres, N.: Homocysteine metabolism and risk of cardiovascular diseases: importance of the nutritional status on folic acid, vitamins B6 and B12, Rev Invest Clin, 03-04, 2001.
[Ebesunun 2012] – Ebesunun, M., Eruvulobi, U., H., Olagunju, T., et al.: Elevated plasma homocysteine in association with decreased vitamin B(12), folate, serotonin, lipids and lipoproteins in depressed patients, Afr J Psychiatry, 2012.
[Finkelstein 2017] – Finkelstein, L., J., Kurpad, V., A., Thomas, T., et al.: Vitamin B 12 status in pregnant women and their infants in South India, Eur J Clin Nutr, 12, 04, 2017.
[Jeremic 2018] – Jeremic, J., Turnic, N., T., Zickovic, V., et al.: Vitamin B complex mitigates cardiac dysfunction in high-methionine diet-induced hyperhomocysteinemia, Clin Exp Pharmacol Physiol, 07, 2018.
[Kumar 2017] – Kumar, A., Palfrey, A., H., Pathak, R., et al.: The metabolism and significance of homocysteine in nutrition and health, Nutrition & Metabolism, 22, 12, 2017.
[Molloy 2018] – Molloy, M., A.: Should vitamin B12 status be considered in assessing risk of neural tube defects?, Annals of the New York Academy of Sciences, 02, 2018.
[Ozbek 2008] – Ozbek, Z., Kucukali, I., C., Ozkok, E., et al.: Effect of the methylenetetrahydrofolate reductase gene polymorphisms on homocysteine, folate and vitamin B12 in patients with bipolar disorder and relatives, Progress in Neuro-Psychopharmacology and Biological Psychiatry, 08, 2008.
[Wiltshire 2002] – Wiltshire, J., E., Gent, R., Hirte, C., et al.: Endothelial dysfunction relates to folate status in children and adolescents with type 1 diabetes, Diabetes, 07, 2002.