Leírás és Paraméterek
Összetevők: tisztított víz, organikus glicerin, cink-biszglicinát, L-lizin aminosav, guava levél kivonat, természetes bodza kivonat.
Gondoltad volna, hogy egyetlen nyomelem milyen fontos szerepet tölthet be a test működési folyamataiban?
A cink egy esszenciális nyomelem, amely részt vesz többek között, az immunrendszer működésében, a véralvadási és sebgyógyulási folyamatokban, az enzimatikus folyamatok szabályozásában, valamint a mikro-, és makrotápanyagok anyagcseréjében. A cink hatással van a pajzsmirigy működésére is azáltal, hogy hozzájárul a pajzsmirigy hormonok egymásba alakulásához, amelynek következtében a T4-ből, aktív T3 lesz. Érdekes lehet az is, hogy az agyalapi mirigyen keresztül befolyásolni tudja a TSH szintet is, ezért pajzsmirigy problémák esetén fontos lehet az esetleges cinkhiány felderítése.
Amikor a cinkről beszélünk, mindenképpen említést kell tennünk a rézről is. E két nyomelem szorosan összekapcsolódik a hatásmechanizmusukat tekintve. Együtt alkotják a szervezet sejtszintű antioxidánsát, a szuperoxid-dizmutáz enzimet. A közöttük lévő nagyon érzékeny arányokat fenntartva, kölcsönösen támogathatják egymást és így a szervezet optimális működését. A szakirodalmak szerint a napi bejuttatott cink és réz megfelelő aránya 10-15:1. Amennyiben bármelyik mikroelemből többlet keletkezik a szervezetben az problémát okozhat: a cink többlet réz hiányhoz vezethet, a túlzott réz bevitel pedig akadályozhatja a cink felszívódását. A felszívódást segítheti, ha a két nyomelemet egymástól napszakban elkülönítve szedjük.
Amennyiben a cink meghaladja a legfelső beviteli értéket, a 40 mg/nap mennyiséget, az meggátolhatja réz felszívódást a bélben. Az arányok eltolódásával a szuperoxid-dizmutáz enzim szint lecsökkenhet, így a sejtszintű védelmi vonal zavart szenved.
A cink hiányát nehéz megállapítani, mert a tünetei igen általánosak. Amennyiben az alábbi tüneteket tapasztalva, már minden lehetséges problémára kivizsgáltattuk magunkat, megfontolandó egy vérvizsgálattal ellenőrizni a cink szintünket is.
Milyen tünetek utalhatnak cink hiányra?
-
fokozott fáradékonyság,
-
gyengeség érzet,
-
csökkent védekező képesség; gyakori megbetegedések,
-
erős hajhullás,
-
étvágytalanság,
-
szag-, és ízérzékelés romlása,
-
bőrproblémák (pl.: ekcéma),
-
emésztési problémák,
-
pszichés zavarok,
-
pajzsmirigy működés zavar.
Fontos!
A cinknek kiemelkedő szerepe van a sejtosztódási folyamatokban, ezért a várandósság és szoptatás időszakában fontos figyelmet fordítani a megfelelő bevitelre. A WHO ajánlása alapján, folyamatos ellenőrzés mellett, a cink pótlás csökkentheti a koraszülések kockázatát. Várandósság vagy szoptatás alatt történő alkalmazását mindenképpen egyeztesse orvosával!
Az idősebb korosztály esetében szintén fontos a megfelelő cink bevitel biztosítása. Az életkor előrehaladtával romlik az ízérzékelés, ezáltal csökkenhet az étvágy és sok esetben előfordulhat, hogy csökken a húsfélék fogyasztása is. A húsok, húskészítmények pedig gazdag cink források, így az idősebb korosztály számára nehezebb a szükséges mennyiség bevitele természetes forrásból.
Használat
WTN Cink komplex csepp használati javaslat:
-
Ajánlott mennyiség: napi 3 pumpányi folyadék, vízben elkeverve. Lehetőség szerint az első főétkezés előtt fél órával, érzékeny emésztőrendszer esetén étkezéssel együtt vagy étkezés után.
-
Nyelv alá cseppentve is alkalmazható, így hatékonyabb lesz a felszívódása, mint vízben feloldva.
-
Érdemes közvetlenül a tervezett étkezés előtt használni és nyelv alatt tartani a folyadékot legalább 20 másodpercig.
-
Nyelv alatt alkalmazva enyhe csípős érzést érezhetünk, amit a bio glicerin okoz.
-
A használatot követően minél hamarabb javasolt enni, mert éhgyomri – közvetlenül nyelv alatti - alkalmazás során esetlegesen felléphet émelygés és hányinger. Amennyiben ezt tapasztaljuk, mindenképpen érdemes változtatni a bevételi módon.
-
Fontos: figyeljünk arra, hogy az étrend-kiegészítő előtt/ után közvetlenül ne fogyasszunk olyan élelmet, ami gátolhatja a cink felszívódását.
-
Amennyiben réz tartalmú étrend-kiegészítőt (pl. Nyomelem komplex) is szedsz, fontos, hogy ettől időben elkülönítve (1-2 óra különbséggel) alkalmazd!
Figyelmeztetés
-
Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
-
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl.
-
A készítményt tartsd gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen.
-
Gyermekek nem használhatják.
-
Ha bármely termékösszetevőre allergiás, túlérzékeny vagy, ne használd a terméket!
-
Nagyon javasolt az étrend-kiegészítők szedését elkülöníteni a kávé fogyasztásától. Legalább fél órával a kávé fogyasztása előtt vagy kávé fogyasztása után min. 2 óra múlva célszerű bevenni.
-
Nem javasolt az étrend-kiegészítők bevétele tejalapú készítményekkel!
-
Amennyiben több étrend-kiegészítőt szedsz, akkor konzultálj szakemberrel, hogy milyen sorrendben célszerű szedned őket ahhoz, hogy ne érvényesüljön a hatóanyagok közötti esetleges kioltó hatás.
-
Használata kúraszerűen javasolt, amennyiben a kezelőorvosod, természetgyógyászod nem javasolta másképp.
-
A túlzott cinkfogyasztás rézhiányhoz vezethet!
Szedhetem-e/használhatom-e folyamatosan a termékeket, vagy tartsak szünetet?
-
Minden termék esetében javasolt a kúraszerű alkalmazás.
-
A legtöbb esetben 2-3 hónapos használatot majd 1 hónap szünetet javaslunk, ha a kezelőorvos vagy természetgyógyász nem javasolta másképpen. Időnként fontos visszaellenőriztetni vérvizsgálattal, hogy jelenleg milyen a vitamin/hormon/ásványianyag, stb szintünk. Javasolt rendszeresen 3-4, de legkésőbb 6 havonta megnézetni az értékeket.
-
Amennyiben az eredmények azt mutatják, a kezelőorvosunk vagy természetgyógyászunk is azt javasolja és mi magunk is azt érezzük, hogy jól vagyunk, el lehet hagyni a termékeket.
-
Amennyiben azt látjuk és érezzük, hogy még van létjogosultsága a termékek használatának, mindenképpen folytassuk tovább.